רשלנות בקריאת מונה - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • ליאור עזרא

  נשלח ע"יליאור עזרא 16:56, 28 בדצמבר 2015

  ממאי 2014 לא הגיע בודק לקריאת מונה, וקיבלנו רק הערכות ( אין בעיה להגיע למונה שנמצא מחוץ לבית). החודש קיבלנו 10,290 שח לתשלום הפרשים ! מה אפשר לעשות עם המחדל המרגיז הזה ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  12:15, 3 בינואר 2016

  ליאור שלום, אין עוררין שחברת החשמל התרשלה בכך שלא ביצעה קריאת מונה למעלה משנה. כמו כן, אין עוררין שהחוב בגין צריכת החשמל מוצדק. מציע לך לפנות לחברת החשמל בבקשה לפריסת החוב לתשלומים ללא ריבית ללא מחדלם. להבא, אני מציע לך לבצע קריאות חשמל באופן עצמאי - היינו, להתקשר ל103 ולמסור מצב מונה, כך תוכל להמנע ממקרה כזה בעתיד. בהצלחה, עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.