חברת חשמל טוענת שאני חייבת עשרות אלפים כי מישהו שיחק בארון חשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • דניאלה

  נשלח ע"ידניאלה 09:26, 4 בינואר 2016

  יצרו אתי קשר טלפוני ונתבקשתי להגיע לחברת החשמל לפגישה "כי זה לא לטלפון". הגעתי ושם נאמר לי שהייתה ביקורת והתברר שמישהו שיחק בארון חשמל ולכן אני חייבת כ- 70,000 ש"ח עבור 15 שנים אחרונות. מדובר בארון חשמל חיצוני שמשותף לי ולשכניי. מה עליי לעשות? כמובן שמעולם לא נגענו בארון חשמל. כשביקשתי את הדרישה בכתב סרבו לתת לי.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  14:33, 4 בינואר 2016

  דניאלה שלום,
  חשדות אלו של חברת החשמל נוגעות לביצוע גניבת חשמל/שימוש בלתי חוקי בחשמל (להלן:"שב"ח) במקום מגורייך. לתחום השב"ח השלכות הן בפן האזרחי (במקרה שלך, חוב ע"ס עשרות אלפי ש"ח) והן בפן הפלילי (הגשת תלונה במשטרה בקשר עם השב"ח). על מנת להפחית את החיוב או לבטלו לחלוטין יש לבצע בדיקות יסודיות באשר לשב"ח, מאפייניו, אומדני החישוב וכו'.
  ככל ומצויים בידיך מסמכים נוספים, תוכלי להעבירם למייל peretz@anp-law.co.il ואשיבך בצורה יותר עניינית. בברכה,
  עו"ד שמואל שי פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.