שריפה בבית לקוח בגלל בעיה בכבל אפס - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • ורד זכריה

  נשלח ע"יורד זכריה 07:54, 10 בינואר 2016

  שלום רב תקלה בשני בניינים בעקבות מתח גבוה תקלה בכבל אפס זה החל מהשעה 20: בערב עמעומים האורות ולאחר מכן ברקים משקעי החשמל חייגתי כמה פעמים לחברת החשמל הם מסרו כי הנושא בטיפול אחרי שעתיים וחצי אני ובעלי שומעיים שניי בומים גדולים קמים וניגשים לכיוון הסלון ומבחינים כי התאורה במטבח מתחילה לעלות באש לחץ נוראי מיד הוצאנו שתי ילדות קטנות הגיע מכבי אש וכמובן ברגע שמגיע מכבי אש הם מזעיקים את חברת חשמל שעבדו על התקלה ועלו אלינו ב אחת בלילה בסיומה ועידכנו כי התקלה נבעה מחברת החשמל כמובן שהתקרה נשרפה הבית עשן אבק ליכלוך מכשיריםפ חשמליים שנשרפו וכו.... מחשב נשרף (בעלי עצמאי שצריך להכין משכורות בלי מחשב לא יכול לעבוד ) מיקרו נשרף מטענים יצא מהם חומצה ועוד ועוד וכרגע אנחנו בבדיקה של המיטה החשמלית אם כתוצאה מהבעיה בחשמל יש קרינה מוגברת ממתינים לתשובה לא פשוט אני חרדה להשאיר את הילדות אפילו לדקה מאז המקרה בעלי לא הצליח לעבוד בהתחייבות שלו ללקוחות בגלל תקלה במחשב אך היית מציע לנו להמשיך את הטיפול מול חברת החשמל אודה לתשובתך

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  08:37, 10 בינואר 2016

  ורד שלום,

  בשלב הראשוני אציע לך לבקש מחברת החשמל את חוו"ד של חוקר השריפות מטעמה.
  לאחר קבלת חוו"ד, תוכלי לפעול בצורה נכונה יותר מול חברת החשמל, לרבות הגשת תביעה בגין הנזקים.

  לעת עתה, אציע לך לשמור חשבוניות תיקון של כל הנזקים שנגרמו לכם.

  בברכה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.