חיוב חשמל בחוב דמיוני - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • רות

  נשלח ע"ירות 10:04, 31 במאי 2013

  שלום רב בשנת 2012 חברת חשמל ניתקה לי את החשמל בטענה שלא שילמתי חוב חשמל משנת 2007. לטענתי לא היה לי חוב הראייה לכך חברת חשמל שלחה אליי במהלך השנים בין 2007-2012 חיובי צריכת חשמל עדכנית ללא איזכור חוב כל שהוא. לטענת חברת החשמל עלי מוטלת ההוכחה ששילמתי את החוב בשנת 2007. ביקשתי שישלחו אלי את הוכחותם לאי תשלום חוב ב2007 . חברת חשמל ניצחה אותי ולחצה על השלטר.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  14:38, 2 ביוני 2013

  רות צהריים טובים,

  על פניו נראה כי קיים מחדל מצד חברת החשמל בעניינך.

  יחד עם זאת, ישנם מס' פרטים שיש לברר. לשם כך, אני מזמין אותך ליצור עימי קשר טלפוני - 093731000.

  בברכה,

  עו"ד פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.