שריפת מכשירי חשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • נטלי

  נשלח ע"ינטלי 20:36, 10 בינואר 2016

  שלום אני דיירת עמידר ומתגוררת באילת כל שני וחמישי יש לי הפסקת חשמל בדירה וכתוצאה מכך נשרפו לי המון מכשירים ונגרם לי נזק כספי האים אפשרי להגיש תביעות קטנות נגד חברת חשמל? האים יש צורך בעורך דין לשם כך?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  08:16, 12 בינואר 2016

  נטלי שלום, ראשית אמליץ לך לפנות לנציבות תלונות הציבור בחברת החשמל לצורך בדיקת זכאותך לפיצוי מחברת החשמל. בכלליות, בבית המשפט לתביעות קטנות הנך רשאית לייצג את עצמך ללא עו"ד, אך אמליץ מראש, כי היה ותשובת הנציבות תהיה כי אינך זכאית לפיצוי בגין הנזקים שנגרמו לך למכשירי החשמל - אין טעם בהגשת תביעה קטנה מאחר וסיכוייך לזכות בה נמוכים מאוד. המלצה זו נובעת מאמות המדיה (תקנות שחוקקו מכח חוק משק החשמל), אשר קובעות בהתאם לקריטריונים מסויימים מי זכאי לפיצוי ומי לאו. בהצלחה, עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.