חשבון חשמל לפי הערכה - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 10:40, 24 בפברואר 2016

  שלום אני כלכלן של חברה במגדל העמק לאחרונה קיבלנו חשבון חשמל ע"פ הערכה שגבוה פי ארבעה מהחשבון הממוצע שלנו לתקופה הזאת ב 5 שנים באחרונות . גם אחרי ששלחנו לחברת החשמל את כל המסמכים הדורשים כולל הוכחה לזה שהערכה שלהם לא הגיונית הם לא מוכנים לשנות את החשבון הטענה שלהם היא שהערכה בוצעה לפי השעון הישן שנמצא במשרדי החברה וכי אצלנו הוחלף שעון ובגלל הערכה שלהם נכונה , ואם אנחו רוצים אנחנו יכולים לבוא למשרדים לראות את השעון . מה שלא ברור לי הוא עם קיים השעון אצלהם למה החשבון נעשה לפי הערכה התשובות שלהם מתחמקות ולא ברורות והם דורשים תשלום מידי של החשבון שהוא אגב עשרות אלפי שקלים האם מישהו יכול לעזור לנו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  15:54, 25 בפברואר 2016

  טל שלום,

  בהחלט שיש למה לעשות בעניינך, אך הדבר דורש בדיקה מעמיקה מול גורמים בחברת החשמל.
  יכולתי להתייחס עניינית לטענותיך אם היו מונחות לפני תשובות חברת החשמל.

  בברכה,

  עו"ד שי שמואל פרץ
  09-3731000

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.