כבילה של השכן בבית שלי. - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 13:39, 28 בפברואר 2016

  שלום רב, במהלך שיפוץ בית שקניתי לאחרונה התגלה לאחר פירוק של אחד הקירות כבל תלת פאזי של חברת חשמל ששייך לשכן שגר בצמוד אלי. הכבל נפגע במהלך העבודות ולשכן נותק החשמל. כשהגיעו חברת החשמל דרשתי שיוציאו את הכבילה מביתי ותהיתי מה זה עשה שם מלכתחילה. נאמר לי שאפשר לחבר את הכבילה בתוואי חדש מחוץ לבית אבל אצטרך לשאת בעלויות הכרוחות בדבר (כ-10 אלפים שקלים). התעקשתי ולא נתתי לטכנאים להיכנס לביתי לתקן את התוואי הקיים. לאחר מכן נאמר לי ע"י נציג של מנהל מחוז ירושלים שהוא יוציא לי צו הפסקת עבודה לשיפוצים שבביתי. שאלותי הן: 1. האם יש בידי חברת החשמל את הסמכות להוציא צו שכזה ולעכב את עבודות השיפוץ בבייתי? 2. האם עלי לשאת בעלויות של סלילת התוואי החדש? אשמח לתשובותיכם תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  14:49, 29 בפברואר 2016

  שי שלום,

  תשובתי תלויה בנסיבות המקרה, בכלל, ואת מקורו של הכבל בפרט.

  לשאלתך, חברת החשמל רשאית להוציא צו להפסקת עבודה ואף רשאית לנתק את ביתך מחשמל ככל וקיימת סכנה בטיחותית.

  לשאלתך השנייה, במקרים מסוימים, חברת החשמל רשאית לדרוש ממך עלויות הזזת הכבל.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
 • 23:25, 4 ביוני 2016

  יש לי דירה שאני שוכרת למישהו ושם יש לו מונה מישני,כל חודש החשבון שאני מסכמת הולך ופוחת ,ברצוני לדעת יש אפשרות לזייף בשעון שהוא מישני? ,שעון שיש עליו צד מספרים ולפי זה מסכמים ומחשבים ...דוגמא שעל הצד שהיה החודש 9810 עשינו פחות מה שהיה בחודש קודם 9520 ואז הכפלנו ב 0.53 לחשמל היום לצריכה.....שוב שואלת האם אפשר לזייף במונה מישני ?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.