דרישה לתשלום בגין שעון פגום - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 17:52, 22 במאי 2016

  ככהשלום שי, הוזמנתי למשרדי חברת החשמל ונתבקשתי לשלם סכום של כ 127,000₪ (רטרו עבור 10 שנים) בהם אני מתגוררת בטענה שהשעון לא היה תקין (שב״ח) והוא עבד על פאזה אחת וחוייבנו רק שליש מהסכום ובמידה ולא נשלם אז ינתקו לנו את החשמל. לפני מספר חודשים החליפו את השעון בטענה שיש תקלה... ביקשתי תדפיס של כל החיובים ששילמתי ואני לא רואה הפרש מהותי בחיוב החשמל לפני ואחרי התקנת השעון החדש (ובטח לא פי 3). אשמח לתגובתך המהירה, תודה מראש,

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  08:37, 26 במאי 2016

  דני שלום,

  טענת חברת החשמל לתשלום מקורה בנושא שב"ח - שימוש בלתי חוקי בחשמל, ובמילים אחרות, גניבת החשמל.
  טענות אלו מבססות על אמות המידה שאושרו ע"י גוף רגולטורי ממשלתי - הרשות לשירותים ציבוריים - חשמל.

  בנסיבות העניין, כל מקרה הוא לגופו ויש לבחון מספר לא מבוטל של נתונים על מנת להגיע למסקנה האם חברת החשמל אמדה את סכום החוב נכונה.
  לצערי, אנו נתקלים במקרים רבים בהם מופחתים סכומים בשל רשלנותה של חברת החשמל בעניינים אלו.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.