חוב לחברת החשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • סרור

  נשלח ע"יסרור 17:01, 8 ביוני 2013

  שעון החשמל נמצא מחוץ לבית במדרגות ,משנת 7-2011 חברת החשמל לא קראה את המונה ,ולפני חודשים הם שלחו לי קריאת מונה בתאריך 3-2013 על סך 14200 ש"ח הטענה שלהם יש שער שחוסם את הגישה לשעון בגלל זה הם לא יכלו להגיע למונה. אני התקנתי שער לפני חצי שנה . וכל התקופה הזאת היתה גישה למונה , האם היתה כאן רשלנות מצד חברת החשמל או שאני צריך לשלם את החוב .

  השב
 • 18:36, 8 ביוני 2013

  כל התקופה הזאת שילמתי דרך הוראת קבע כל החשבוניות שחברת החשמל שלחה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  09:30, 9 ביוני 2013

  סרור בוקר טוב,

  לידיעתך, באפשרותך לפנות עצמאית למוקד חברת החשמל (103) ולמסור להם קריאת מונה עבור 2 חודשי שימוש ובכך תחסוך לעצמך, להבא, תשלומים גבוהים.

  לגופו של עניין, יהיה לך קושי רב להוכיח את רשלנותה של חברת החשמל. אני מציע לך לפנות לחברת החשמל לבדוק אפשרות לפריסת תשלומים בגין הסכום הנ"ל.

  בהצלחה!

  עו"ד פרץ.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.