ניתוק חשמל בעקבות הוראת הרשות המקומית - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 21:57, 25 במאי 2016

  עיריית תל אביב פנתה לחברת החשמל והורתה לה לנתק חשמל לדירה שנמצאת ברשותי 40 שנה.לטענת העירייה הנכס צריך בקשה לשימוש חורג.חברת החשמל קיימה את ההוראה ונתקה את החשמל.ללא הליך פלילי וללא צו בית משפט נותק לי החשמל בנכס.פניתי לחברת חשמל אמרו לי עד שלא תסדיר את הנושא מול חברת חשמל לא נחזיר את החשמל.ואני שואל איפה אנחנו חיים? אם עברתי עבירה לטענתכם תפנו לבית משפט וננהל דיון בנושא.מה אני אמור לעשות איך אני מחזיר את החשמל בהקדם לנכס.הדיירים שם ללא חשמל.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  15:46, 31 במאי 2016

  דני שלום,

  ללא בדיקה מעמיקה של המסמכים הרלוונטים לעניינך, אתקשה להשיבך.
  יחד עם זאת, אנא ברר האם מדובר בשימוש חורג אליו מתלווה סכנה בטיחותית, שכן אז חברת החשמל רשאית לנתק אספקת החשמל ללא כל התערבות משפטית.

  בברכה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.