טענת חברת חשמל על צריכת חשמל שלא כדין - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • סולי

  נשלח ע"יסולי 16:26, 23 ביוני 2016

  יש לי בדירה שני מוני חשמל כאשר אחד אינו בשימוש כבר 15 שנים. לאחרונה השכרתי אחד החדרים בדירה ורציתי לחבר אליה את המונה שאינו בשימוש. פניתי לחברת חשמל הגיע נציג בדק את החיבורים היו לו כמה דרישות לתיקון. הוא פתח את הברגים של המונה במקום עם דיסק חשמלי מולי ומול החשמלאי שלי ואמר לי שצריך להחליף את המונה. וכך היה המונה הוחלף היו לו עוד דרישות לתיקון, תיקנתי אותם בהתאם וחברת החשמל הפעילה לי אךךת המונה. כעבור חודשיים קבלתי טלפון מחברת החשמל ואמרו לי שמישהו חיבל במונה ובבדיקה עולה שהייתה צריכה שלא כדין. הפניתי אותם לאותו נציג שיבררו איתו כי הוא זה שהתעסק עם המונה. כל הסבריי לא הועילו וכיום הם דורשים ממני כ 25000 ש״ח אחרת ינתקו לי את החשמל. אמרתי להם שהנציג שלהם עשה זאת ושיבררו איתו. חברת החשמל לא עונה לי וממשיכה לטעון כי הייתה צריכה שלא כדין ולא עונה לי ישירות אם ביררו עם הנציג. החשמלאי שלי יכול להעיד כי נציג החברה עשה את זה. שאלתי האם אני אוכל לתבוע אותם בבית משפט לפני שינתקו לי את החשמל בדירה ובאיזה בית משפט?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  10:28, 27 ביוני 2016

  סולי שלום,

  בעייתך מול חברת החשמל מוגדרת כשימוש בלתי חוקי בחשמל.
  בטרם פנייה לערכאות יש לאסוף חומר רלוונטי לחוב ולמונה.
  הגשת תביעה בטרם איסוף החומר הרלוונטי עשויה לגרום לך יותר נזק מתועלת.
  על מנת ליתן לך תשובה יותר עניינית, באפשרותך להעביר אליי את כל המידע למייל peretz@anp-law.co.il

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.