חברת חשמל-פורסת בבתים מונים חכמים הפולט קרינה ללא ידיעת הצרכנים - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • מעין

  נשלח ע"ימעין 15:52, 29 ביוני 2016

  האם חברת חשמל רשאית להתקין בביתי מונה חכם- המשדר בתקשורת אלחוטית ופולט קרינה רבה, במקום המונה הישן והידידותי -האנלוגי, למרות ששלחתי אליהם טופס סירוב. יש לציין ששעתיים אחרי שליחת הטופס במייל חזר אלי נציג מטעם חברת חשמל להסביר לי שאין לי אפשרות להתנגד וכי פריסת המונים החדשים פולטי הקרינה דווקא טובה ל"צרכנים" המונה החכם - מסכן ומחמיר מחלות וכן משדר 24/7 לחברה על כל שימוש במכשיר חשמלי- האם אין בכך בעיה עם חוקי יסוד : כגון פרטיות וכן זכותו של אדם לדאוג לבריאותו

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  09:42, 30 ביוני 2016

  מעיין שלום,

  אמליך לפנות לעו"ד עם סוגייה זו על מנת לבחון את נסיבות המקרה לעומקן, שכן במסגרת זו אין באפשרותי להשיבך עניינית.
  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.