חוב לא שלי - חיוב של חברת חשמל על תאריכים בהם לא גרתי במקום - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • nina

  נשלח ע"יnina 10:36, 12 ביולי 2016

  שלום רב, לפני כשלושה שבועות קיבלתי טלפון מחברת חשמל על חוב על סך 898 ש''ח מחודש יוני 2015 עד ינואר 2016 לגבי חוזה עבור שכירות שהסתיימה עוד לפני תקופת החיוב. פניתי למקום בו גרתי והם ערכו החלפת שמות והעבירו תשלום על החוב. תחילה הם אמרו שהם שילמו דרך העברה בנקאית ואז הם אמרו שהם שילמו דרך בנק הדואר עם שליח- סכום כולל עבור הרבה מאוד מדיירי המקום והתשלום הכולל הזה (עשרות אלפי שקלים) מכיל גם את התשלום עבור החוב שמשויך לי. אני בקשר עם המקום ועם חברת חשמל כל הזמן- החוב עוד לא עודכן. היום שוחחתי עם המקום ונאמר לי שעליי להמתין בסבלנות עד שייעשה השיוך לחוב שמשויך לי. חברת חשמל אמרו שהם לא יכולים לדחות את הגבייה יותר מדי (ואם זה לא משולם- הם יפנו את זה לעורך דין). והסברתי להם שזה לא חוב שלי. אני באותם תאריכים הייתי בכלל בשכירות במקום אחר. החוזה שלי מול אותם מקום הסתיים ב-15.6 והחוב מתחיל מה-21.6. יש לי צילומי שכירות והוכחה שבתאריכים האלה לא גרתי שם בכלל. מה עליי לעשות? אני אובדת עצות.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  17:44, 14 ביולי 2016

  נינה שלום,

  עם החוזה שלך מול חברת חשמל, לדברייך, הסתיים ביום 15.6.16, והחוב נוצר החל מיום 21.6.16, אין לך כל סיבה לדאגה.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.