דרישת חוב וניתוק חשמל בגין חוב שאינו שלי - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • nav

  נשלח ע"יnav 18:37, 26 ביולי 2016

  תיווכתי דירה מכונס נכסים לקונים וזה הודיע לחברת חשמל כי חובות העבר שולמו ואין מניעה לרשום את חוזה החשמל ע"ש הקונים תוך ציון שמם, משום מה החוזה נרשם על שמי ולאחר תקופה קיבלתי דרישה לתשלום חוב לא עזרו כל ההסברים שאני לא בעל הדירה ולא ברור כלל מדוע החוזה נרשם על שמי, בשלב מסויים חברת חשמל ניתקה לי את זרם החשמל ובלית ברירה שילמתי את החוב מדובר בסכום לא מבוטל של כ17 אלף ש"ח האם ניתן לתבוע את חברת חשמל להחזיר את הכסף וכן פיצוי ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  10:17, 27 ביולי 2016

  שלום רב,

  בטרם הגשת תביעה נגד חברת החשמל, מציע לך לבדוק מול חברת החשמל (רצוי באמצעות נציבות תלונות הציבור) כיצד נרשם המונה על שמך, לרבות קבלת אמסכתאות מתאימות לכך (חוזה, הקלטת שיחה וכו').

  עם קבלת אסמכתאות מתאימות תוכל לפעול נגדם בבימ"ש.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.