הודעה לדרישת תשלום חוב שאינו שלי -עקב אי החלפת שמות שוכרים במונה. - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • מאיה רונן

  נשלח ע"ימאיה רונן 09:33, 31 ביולי 2016

  שלום, נודע לי השבוע שהמונה בדירה בה גרתי בשכירות לפני חמש שנים, עדיין רשום על שמי. הדיירים שגרו שם אחרי לא שלמו בשנה שעברה את חשבון החשמל . לא קבלתי התראות על חוב זה ולמרות שלא שולם חשמל במשך שנה שלמה. חברת החשמל לא נתקה את החשמל כך שחוב הגיע לאלפי שקלים. כשיצאתי שלחתי לחברת החשמל בקשה להעברת שמות שוכרים אך הבקשה לא טופלה מה ניתן לעשות במצב כזה? אני לא מעוניינת לשלם חובות של שוכרים אחרים שלא שלמו את חובתם .

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  10:10, 31 ביולי 2016

  מאיה שלום,

  מציע לך לפנות לנציבות תלונות הציבור של חברת החשמל עם בקשתך להחלפת צרכנים, לרבות אסמכתא שאכן הבקשה שנמסרה לחברת החשמל בשעתו.
  אם המצב הוא כפי שאת מתארת, איננה רואה סיבה שלא יזכו אותך.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
 • 11:13, 31 ביולי 2016

  תודה רבה על תשובתך המהירה, אציין שבבקשתי מלפני 5 שנים להעברת שמות שוכרים שנעשתה באימייל , קבלתי סרוב בקשה (שנודע לי לאחרונה) וההסבר שקבלתי לסירוב הוא, שאני לא יכולה להעביר צרכנים ללא אישור מהצרכן ( במקרה זה בקשתי להעביר לבעל הדירה מאחר ויצאתי בלי לדעת מי יכנס אחרי ) . החוב הוא על שנת 2105 כאשר סיימתי לגור בדירה ב 2011 , מבחינת חברת החשמל החוב הוא עלי (המונה עלי) . וניתן להעבירו רק אם השוכרים של שנת 2015 יקבלו על עצמם את החוב שלהם ( שוכרים אלו לא שלמו שכירות ופונו עם צו בית משפט ) . השאלה היא האם אני יכולה לדרוש מחברת החשמל לחייב את השוכרים הבעייתים שגרו שם? אני גם לא מבינה מדוע חברת החשמל לא נתקה את החשמל ונתנתה לחוב לגדול ( על חשבוני) רק החודש נודע לי שיש חוב ועכשיו אני מנסה לטפל. מרגישה חוסר הוגנות וגם חסרת אונים.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  14:33, 1 באוגוסט 2016

  היי מאיה,

  במצבך, את לא יכולה לחייב את השוכרים לשלם את החוב.
  יתכן ובהסכם השכירות הפתרון לבעיה, אך הדבר דורש בדיקה מעמיקה יותר - שכן בעל הדירה היה צריך להיות הצרכן הרשום עד שיכנסו שוכרים חדשים במקומך.
  כמו כן, את יכולה להגיש תביעה לפס"ד הצהרתי כנגד המשכיר וחברת החשמל לפיה המשכיר הינו הצרכן הרשום ואחראי לחוב עם עזיבתך את המושכר.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.