הגדלה לתלת פאזי, בדו-משפחתי, משנות ה-50. - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • דורית

  נשלח ע"ידורית 21:23, 6 באוגוסט 2016

  אני גרה כעת בדו-משפחתי, ששופץ בעבר, כך שהחיבור שלנו לעמוד החשמל, נעשה דרך השכנים, וההספק הוא 25 אמפר. שאלתי בחב' חשמל מה עלי לעשות כדי להגדיל את ההספק לתלת פאזי של 25*3, כלומר ל-75 אמפר, ונאמר לי, שאני צריכה לשלם לחב' חשמל כ-3,600 ש"ח, וכך עשיתי. בשלב זה, הגיעו אנשי חב' חשמל לביתנו, ואז התברר, שלדבריהם עלינו לבצע עוד עבודה בעשרות אלפי שקלים, ע"י חשמלאי פרטי, או ע"י חב' חשמל, כדי להגדיל לנו לתלת פאזי. הם העלו שתי אפשרויות: א. חיבור תת קרקעי ע"י פילר יחיד או זוגי, דבר שיעשה ע"י חב'חשמל, ויעלה לנו כ-11000 ש"ח. ב. חיבור על קרקעי-שחלקו יבוצע ע"י חב' חשמל, ויעלה עוד 1100 ש"ח בנוסף למה שכבר שילמנו, ובו חב' חשמל תעביר את העמוד והפקקים, מהשכנים לקיר החיצוני שלנו. בנוסף, לדברי חב' חשמל, החשמלאי הפרטי שלנו צריך להעביר כבל חשמל מהעמוד על הקיר החיצוני שלנו, דרך הגג שלנו, ודרך הגג של השכנים, וכך לחברם לחשמל, ולנתק את החיבור הישן לחשמל. הבעיה היא, שהגג של השכנים הוא בן חמישים שנה, רעוע לגמרי, וכל כניסה אליו תמוטט אותו לחלוטין, לכן אנחנו במבוי סתום. האם אתה יכול להמליץ לי על דרך יצירתית להעברת החשמל מהעמוד שיהיה אצלנו, לשכן, שלא דרך הגג שלו, וכמה זה אמוןר לעלות? האם כל החיבור הזה לא אמור להעשות כולו ע"י חב' חשמל, ועל חשבונה, כיון שלא אנחנו אחראים לשיטה האוילית, שהיתה נהוגה בשנות ה-50, לגרום לתלות בין שני הבתים בדו משפחתי. למה אני צריכה לשאת בהוצאות של עשרות אלפי ש"ח,בגלל חב' חשמל, שלא חשבה על תוצאות מעשיה בעתיד? לא אני בחרתי לקבל חשמל מחב' חשמל, בשיטה פרימיטיבית זו, וכיון שהחיבור נעשה בעבר הרחוק ע"י חב' חשמל, ובאחריותה, היא צריכה לעשות כעת את כל העבודות על חשבונה, ולא להתנער ממחויבותה כלפי הלקוחות. אשמח לקבל תשובה דחופה, כיון שחוסר ההגדלה לתלת פאזי, פוגעת באיכות חיינו.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  09:59, 9 באוגוסט 2016

  דורית שלום,

  לצערך, הסכומים אותם חברת החשמל מחייבת הינם סכומים שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים חשמל (רשות ממשלתית שפועלת מכח חוק משק החשמל).
  על פניו, נראה כי דרישת החשמל מוצדקת, הן לעניין התשלום והן לעניין לעניין הביצוע בפועל של הגדלת החיבור.

  בברכה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.