הריסת בית עם קופסת נתבים של השכן עליו - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • רפי מאירוביץ

  נשלח ע"ירפי מאירוביץ 11:34, 17 בספטמבר 2016

  שלום רב, כמה ימים לפני שניגשתי לעבודות הריסה של ביתי הישן, לצורך בניה חדשה. גיליתי שקיימת קופסא של חברת החשמל שיושבת על הקיר של הבית שלי אבל מזינה גם הדו משפחתי הצמוד אלינו. בבירור מול חברת חשמל התברר לי שלא רק שאני צריך לשאת בכל העליות של החיבור מחדש של הקופסא אלא לעשות את כל עבודות התשתית בעצמי כלומר החנת מקום לקופסא אצל השכן וחיבור שלה מהפילר החדש בביתי. שזה אומר לחפור בשטחו תעלה בועמק 80 סניטמטר לעורך כמעט 20 מטר. לעניות דעתי הסדר זה לא סביר. מה אני אמור לעשות אם השכן מסרב שאחפור לו בגינה? אני אמור לתבוע אותו? למה אני צריך לשאת בכל הנטל הזה? אני לא אישרתי ובטח לא בקשתי את הקופסא בצד שלי. בנוסף,חברת חשמל לא הלכה לקראתי בשום שלב. את כל הסיפור היה ניתן לפתור בקלות אם הם היו מאפשרים לחבר את השכן בחיבור אוירי כפי שקיים היום. התמונה עוד יותר מקוממת אבל לא אפרט אותה פה. השאלה שלי האם יש לי ברירה או שעליי לציית לכל ההנחיות של חברת החשמל כלשונם?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  10:28, 19 בספטמבר 2016

  רפי שלום,

  מבלי להכנס לעובי הקורה, נראה כי אין לך מנוס אלא לשלם את דרישת חברת החשמל.
  אך יחד עם זאת, ככל וחברת החשמל מבצעת את הטיפול בהעתקת הכבלים, יש לוודא כי מדובר בחיובים תקינים ולא חורגים מהסביר (תוכל לוודא זאת תוך כדי העבודה בשטח).

  בברכה,

  שמואל שי פרץ, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.