תביעה נגד חברת החשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • רשא

  נשלח ע"ירשא 13:43, 13 ביוני 2013

  שלום, פניתי לחב' החשמל לבדיקת המונה כי קיבלתי חיובים גבוהים. באו החליפו לי את השעון ולקחו את השעון הישן לבדיקה . לאחר כחודש אני מקבלת הזמנה למשרדים שמאשימים אותי כי בוצעה חבלה בשעון ובשבח. ושלחו לי חיוב לשם על הפרשים בנוסף לחיובים שכבר שילמתי שהם גבוהים בגלל בעיה בשעון. ואני לא מקבלת את זה בתוקף. מה ניתן לעשות במקרה כזה? והאם ניתן לתבוע אותם בגין האשמות לא מוצדקות בשבח? אודה לתשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  09:06, 16 ביוני 2013

  רשא בוקר טוב,

  המקרה שלך עונה להגדרה כללית ששמה שב"ח (שימוש בלתי חוקי בחשמל).

  כדי לסבר לך את האוזן, קיימים מס' לא מבוטל של מקרי שב"ח ומדברייך, לא ניתן להבין איזה סוג שב"ח נמצא בביתך.

  בשלב זה, מטרתך היא לנסות להפחית את החוב המיוחס לך בגין השב"ח ואף למחקו. משכך, נסי לדרוש מחברת החשמל כמה שיותר מידע אודות השב"ח ולבדוק את טענותיהם.

  לשאלתך האם ניתן לתבוע את חברת החשמל בגין האשמות לא מוצדקות, צריך לבחון את המקרה יותר לעומק, אך באופן עקרוני, תשובתי נוטה לשלילית.



  שבוע טוב.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.