חשבון חשמל מופרז עקב הערכה - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • גאיה

  נשלח ע"יגאיה 12:02, 21 בספטמבר 2016

  שלום, מזה שנה אני משלמת חשבון חשמל לפי הערכה. החשבון האחרון על חודשים יולי אוגוסט היה נראה גבוה ולכן פניתי לחברת חשמל לקבל לקבל חשבון לפי מצב אמיתי. קיבלתי חזרה חשבון של 3,601 בטענה שכל ההערכות היו נמוכות מהשימוש האמיתי. עכשיו, מדובר בדירה בה מתגורר אדם אחד שצורך חשמל בצורה חסכנית מאוד. לא ייתכן שכל השנה הגיע חשבון חשמל ע"פ הערכה על סך של 350₪ בממוצע וכעת יש להוסיף עליו סכום של 3,600₪. יתרה מכך, בשנה שעברה באותה הדירה הייתה צריכת חשמל יומיומית גבוהה ומעולם לא הגיעו החשבונות לסכום זה. השאלה שלי היא מה אני יכולה לעשות? האם ייתכן שגונבים ממני חשמל? האם ייתכן שמשהו נפגם במונה? האם אני יכולה לדרוש מחברת חשמל לשלוח טכנאי לבדוק את המונה? תודה, גאיה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  13:32, 21 בספטמבר 2016

  גאיה שלום,

  בשלב הראשוני, אמליץ לבדוק אם ישנה בעיה / גניבת חשמל באמצעות נציג חברת החשמל (תוכלי לתאם מול מוקד 103 של חברת החשמל).
  אם לא תהיי שבעת רצון מבדיקת חברת החשמל, תפני לחשמלאי מוסמך לצורך בדיקה מקיפה.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.