הפסקת חשמל של תשע שעות בערב חג ראש השנה 2016 - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • מרי

  נשלח ע"ימרי 13:08, 3 באוקטובר 2016

  במהלך יום ראשון ערב ראש השנה היו הפסקות חשמל ובשעה אחת בצהריים לערך הופסק החשמל. הודעה של חברת החשמל בפנייה אליהם, וגם בשיחה עם המוקדונית העלתה בעיה של נפילת עמוד באיזור, אמרו שהתקלה מטופלת והחשמל יחזור עד השעה שבע. לא יכולנו להכין דברים לחג, המקררים עמדו ללא חשמל מלאים במוצרים עקב החג. היינו חסרי אונים. דגים, בשר, הכל בחשש להתקלקל שלא לומר שאי אפשר להכין ללא חשמל. אין לנו גז. רק כיריים חשמליים. ממש עוגמת נפש!!! אכלנו סלט ירקות קר לארוחת חג !!! בחושך!!!! כשבמקרר שלא עובד כל האוכל לא עשוי בכלל אם יש מצטרפים לתביעה אשמח לקבוצה גדולה באזור קדימה, מושב צור משה, צוקי ים ואולי עוד אזורים.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  12:02, 5 באוקטובר 2016

  מרי שלום רב,

  מהנסיבות המצערות העולות מפנייתך עולה כי נגרמה לך ולמשפחתך עוגמת נפש רבה. לצערי הרב, בהתאם לאמות המידה (אמות מידה - תקנות שהותקנו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים - חשמל מכח חוק משק החשמל ומחייבות את חברת החשמל לפעול על פיהן), אין חברת החשמל רשאית לפצות בגין עגמת נפש כמתואר בפנייתך, אך אמליץ לך בשלב זה, לפנות לנציבות תלונות הציבור בחברת החשמל (ניתן לפנות אליהם גם באמצעות אתר האינטרנט של חברת החשמל) ולהבין את מקור הפסקת החשמל שכן אז, ישנו סיכוי, תהיה לך עילה לתביעה.

  בברכת חג שמח ושנה טובה!

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.