נזק לטלוויזיה בעקבות הפסקת חשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • זיו

  נשלח ע"יזיו 16:01, 8 באוקטובר 2016

  שלום, לפני כחודש הייתה הפסקת חשמל בשכונה\עיר שלנו, חשוב לציין שבאותו יום היו עוד הפסקות חשמל קטנות (שחזרו מיד). בערב באותו יום גיליתי שפתאום בטלוויזיה אין קול.. בדקתי שהבעיה היא לא בממיר YES שברשותי, גם בא טכנאי שלהם ואישר שהבעיה בטלוויזיה. התקשרתי לחברת חשמל והסברתי להם על המקרה, ואחרי 3 שבועות קיבלתי מהם מכתב שאין מה לעשות כי ההפסקה לא הייתה יזומה וקרתה בעקבות עומס חשמל והם לא יכולים לעשות כלום.. יש אולי משהו לעשות בנידון? אין לי אחריות על הטלוויזיה והיא עלתה המון. לא מתכוון לוותר להם ככה..

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  11:25, 10 באוקטובר 2016

  זיו שלום,

  חברת החשמל פועלת בכל הנוגע לנזקים למכשירי חשמל בעקבות הפסקות חשמל, בהתאם לאמות המידה (אמות המידה - תקנות שחוקקו מכח חוק משק החשמל).

  באמות המידה נקבעו קריטריונים באילו מקרים חברת החשמל מפצה צרכניה בגין נזקים למכשירי חשמל ובאילו לאו.

  אם חברת החשמל סירבה לפצותך, ייתכן ואינך זכאית לפיצוי חברת החשמל בהתאם לקריטריונים כאמור, ומשכך, אין כל טעם בהגשת תביעה בקשר לנזקים כאמור.

  יחד עם זאת, אמליץ לך לפנות לנציבות תלונות הציבור של חברת החשמל (ניתן לפנות גם באמצעות אתר האינטרנט של חברת החשמל) ולקבל תשובה עניינית לאחר שהנושא יבדק ע"י הגורמים המתאימים.

  בברכה,

  שי שמואל פרץ, עו"ד

  תגובה
 • 17:58, 13 בנובמבר 2016

  האם המקרה אירע בפתח תקוה בתאריך 10/9 ?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.