חברת חשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • ענבר אלה

  נשלח ע"יענבר אלה 15:00, 4 בפברואר 2013

  לפני כשבועיים רכשתי עסק לממכר שווארמה (מוניטין וציוד). בטרם הרכישה, ולאור שהמבנה המושכר היה מנותק מחשמל- ביררתי בחברת חשמל מה גורל החובות- ובמספר פניות טלפוניות לחב' החשמל נאמר לי כי עם הצגת חוזה רכישה ייחברו אותי לחשמל ואת החוב יפעלו לגבות מהחברה המוכרת. משכך חתמתי על הסכם רכישה ושילמתי כסףבמזומן לחברה המוכרת. לאחר שכך ובבואי לחברת חשמל- לא הסכימו לחבר אותי לפני הסדרת התשלום (35 אש"ח!!!) ולאחר דין ודברים והפסד עבודה של שבוע שהמקום היה סגור- שילמתי תחת מחאה. יש לציין כי בעבר הייתי שותף בחברה המוכרת, מכרתי לשותף השני את חלקי במניות והסרנו אחריותי מכל המרשמים והבנקים. לאחר חצי שנה (כאשר בתקופה זו נוצר החוב- ובתקופה זו עבר חוזה החשמל לחברה המוכרת) בה לא הייתי שותף ו\לא שייך לחברה המוכרת, רכשתי את העסק בחזרה. - מה עלי לעשות? - מהם סעיפים החוק הלוונטים מכוחם יכולה חברת החשמל לחייב אותי ולא את בעל העסק- ויודגש כי חוזה החשמל עבר על שמו והיה על שמו בכל התקופה נשוא החוב

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  12:29, 7 בפברואר 2013

  ענבר שלום,

  על מנת שאוכל להשיב לך בצורה עניינית ומפורטת, אם אשמח אם תצרי עימי קשר טלפונית 09-3731000.

  לגופו של עניין, שאלתך כללית מידי ודורשת בירור מעמיק יותר של עובדות המקרה.

  בברכה,

  עו"ד שי פאץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.