תביעת חב' החשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • טלי

  נשלח ע"יטלי 18:22, 17 ביוני 2013

  עקב 2 הפסקות חשמל בהפרש של כחצי דקה לפני כשנתיים וחצי הלכו לי שני מחשבים והאל-פסק שניסה להגן עליהם. חב' החשמל ממאנת לקחת אחריות. עוד באותו יום נאלצתי לרכוש מחשב ראשי חדש כי זהו כלי פרנסתי. יש בידי דו"ח מעבדה שמאמת הכול. מה אוכל לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  11:45, 18 ביוני 2013

  טלי בוקר טוב,

  נתחיל מהשורה התחתונה, תמיד ניתן להגיש תביעה קטנה נגד חברת החשמל בגין נזקים למוצרי חשמל עד סך של 30,000 ש"ח (סמכות בית המשפט לתביעות קטנות).

  כידוע לך, חובת ההוכחה היא עלייך ומשכך את צריכה לספק ראיות לכך שחברת החשמל היא אחראית לכך.

  מעבר לכך, ישנם אמות מידה שנקבעו בהם קריטריונים מתי חברת החשמל מחויבת לפצות צרכן ומתי לאו.

  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.