צריכת חשמל לא חוקית??? - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • מוחמד

  נשלח ע"ימוחמד 22:58, 21 ביוני 2013

  קבלתי הודעה מחברת החשמל על תשלום כ 18000 שח בגין צריכה בלתי חוקית ובטענה שמישהו עשה שינויים בחיבורים בשעון אשר נמצא בארון נעול בחוץ בצד הכביש ורק לחברת החשמל יש מפתח לארון לפי מיטב ידעתי היא דורשת 14 חודשים אחורה למרות שהשעון הוחלף לשעון חדש ודיגיטלי לפני כשנה חשבון החשמל שאני מקבל לאחר החלפת השעון פחות מהחשבון ששילמתי בתקופה שהם טוענים שחוברתי בצורה לא חוקית

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  17:33, 23 ביוני 2013

  מוחמד שלום,

  בהודעתך, לא מצאתי שאלה ספציפית, אך בכל זאת אגיב לשאלה האם חברת חשמל רשאית לדרוש את הסכומים שדרשה?

  לידיעתך, המקרה שלך עונה להגדרה כללית ששמה שב"ח (שימוש בלתי חוקי בחשמל). כמו כן, ישנם מס' סוגים של שב"ח וכן מס' אומדנים לחישובו.

  מבלי לרדת לעובי הקורה (אין ברשותי את כל המסמכים הנוגעים לעניינך), בשלב זה, מטרתך היא לנסות להפחית את החוב המיוחס לך בגין השב"ח ואף למחקו. משכך, נסv לדרוש מחברת החשמל כמה שיותר מידע אודות השב"ח ולבדוק את טענותיהם.

  בהצלחה!

  תגובה
 • 18:56, 23 ביוני 2013

  לאחר ששלחתי לך את ההודעה הקודמת ניגשתי לחב" החשמל ושוחחתי איתם על הנושא ,מבחינתם מישהו שחק בשעון החשמל והעביר חוטים וזה גרם לשעון להעביר חשמל על פזה אחת ,כלומר לחייב את הצרכן שליש מהכמות שהוא צורך
  המקרה שלי עונה להגדרה שב"ח
  אני מנסה למחוק את החוב משום שאין שום קשר להחלפת החוטים ,אפילו אני מאשים אותם בזה מכיוון שזה קרה לאחר החלפת שעון וגם בגגל ירידת התשלומים לאחר תיקון השעון מבלי לשנות את הרגלי הצריכה שלי.
  הם הראו לי חשבוניות 4 שנים אחורה ,ללא שינוי משמעותי
  שאלתי האם אפשר לדחות שת בקשת התשלום ?
  האם אני יכול לטעון לטעות שלהם בחיבור החוטים לאחר החלפת השעון?
  ומה הסיכויים לנצח במשפט מול מונופול חזק כמו חב" החשמל?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"דפרץ,מנהל הפורום

  17:04, 27 ביוני 2013

  מוחמד שלום,

  אתחיל מהסוף, לנהל עם חברת החשמל הליך משפטי מבלי שיש לך את כל המסמכים והידע הדרוש בכל הנוגע לשב"ח הספציפי שלך ובכלל, זו טעות!

  בשלב ראשוני, הייתי ממליץ לך לאסוף את כל החומר הרלוונטי הנוגע לשב"ח המיוחס לך ולנסות להבין את האמור בחומר הנ"ל, ומשם לתקוף את חברת החשמל. תחילה במו"מ, ואם המו"מ לא יצלח, אז לנהל נגד חברת החשמל הליך משפטי.

  אני מניח שלא תדע להבין את כל המידע שתקבל מחברת החשמל, ומשכך אני ממליץ לך לא לטפל בעניין לבדך.

  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.