כבל חשמל שעובר מעל שטח פרטי - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • יורי ירום

  נשלח ע"ייורי ירום 12:40, 14 בפברואר 2017

  מעל החצר שלי עובר כבל חשמל. למיטב הבנתי מדובר בתאורה הרחוב של העיריה. האם מותר לחברת החשמל להעביר כבל חשמל בשטח שמעל החצר הפרטית שלי ? בנוסף, בזמנו בדקתי את הקרינה, ומצאתי שבשעות בהם תאורת הרחוב עובדת, מתחת לכבל יש קרינה בשיעור של כ 8 מיליגאוס להבנתי הדבר עומד בניגוד להוראות התקן יש משהו לעשות נגד חברת החשמל בעניין ??

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  שמואל שי פרץ ,עו"ד,מנהל הפורום

  10:21, 15 בפברואר 2017

  יורי שלום,

  לעניין הכבל - חברת החשמל לא רשאית להתקין כבלים מעל שטחים פרטיים, אלא אם כן קיבלה הסכמה לכך. יש לבדוק מול חברת החשמל האם נתקבלה בעבר הסכמה שכזו.

  לעניין הקרינה - ניתן לפנות לחברת החשמל לצורך בדיקת הנושא.

  בהצלחה,

  עו"ד שמואל שי פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.