נושא:המונה רשם חלקית את צריכת החשמל עקב תקלה - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • פאדי חלאילה

  נשלח ע"יפאדי חלאילה 22:43, 30 ביוני 2013

  שלום רב, הנדון :בדיקת מונה חוזה 5292694 מספר בדיקה :16185757 בתאריך 24.06.13 אני מקבל מכתב מחברת החשמל שרשום הנדון :בדיקת מונה בחצריך. מספר חוזה 5292694: מספר בדיקה: 16185757 מספר טלפון שלי פאדי : 0507276640 ל שמכם הוברר כי המונה רשם חלקית את צריכת עקב תקלה. אי לכך ובהתאם לבדיקה חויבתם עבור : 7.059 קוט"ש שלא נרשמו במונה בשקלים זה 4000 שקל. בהתאם להוראות אמות המידה שנקבעו על ידי הרשות לשירותים ציבוריים חשמל, החיוב הנ"ל ייפרס באמצעות חשבונות החשמל התקופתיים לתקופה של 8 חשבונות דו- חודשיים ללא ריבית וללא הצמדה. אחרי שיחה טלפונת עם נציג שירות שלהם אני שואל אותו למה אני צריך לשלם סכום כזה היא טוענת נכון שהטעות שלנו אבל אתה קבלת שירות

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  12:38, 3 ביולי 2013

  פאדי בוקר טוב,

  לא הבנתי האם פריסת התשלומים שציינת בהודעתך, היא ציטוט ממכתב מטעם חברת חשמל, או שמא זו עמדת חברת החשמל לאחר מו"מ איתם?

  כפי שאני משיב לשאלות הנוגעות לשב"ח (שימוש בלתי חוקי בחשמל), אשיב גם לך.
  בשלב ראשוני, הייתי ממליץ לך לאסוף את כל החומר הרלוונטי הנוגע לשב"ח המיוחס לך ולנסות להבין את האמור בחומר הנ"ל, ומשם לתקוף את חברת החשמל. תחילה במו"מ, ואם המו"מ לא יצלח, אז לנהל נגד חברת החשמל הליך משפטי.

  אני מניח שלא תדע להבין את כל המידע שתקבל מחברת החשמל, ומשכך אני ממליץ לך לא לטפל בעניין לבדך.

  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.