לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
לב

פגיעה בתשתית של חברת חשמל

שלום רב לפני כחצי שנה קניתי דירה בקומה 3/3 בבניין שנבנה בשנות ה60. הזמנתי קבלן לבצע שינויים מינוריים באינסטלציה של חדר אמבטיה (פתיחת נקודת ניקוז נוספת) וריצוף מחדש. תוך כדי קדיחת תעלה לצינור, נפגע כבל הזנה של חברת החשמל והחשיך חצי שכונה. חשוב לציין- הכבל לא שייך לרשת החשמל הביתית שלי, אלא הינו תשתית של ח"ח. הופתענו מנוכחות כבל שכזה מתחת לרצפת הדירה, כל שכן מתחת למרצפות האמבטיה, בתוך צינור מתכת חלוד שנשבר במכה קטנה. לאחר תיקון התקלה ע"י ח"ח, נותק זרם החשמל לדירתי במכוון, ונאמר לי שעל מנת להשיבו יש לבצע בדיקת חשמלאי לרשת החשמל בבית (מזכיר- לא הייתה כל פגיעה לרשת הביתית), חתימתו על טופס של חברת חשמל ובדיקה של נציגי חברת החשמל. בנוסף נדרשתי לחתום על הצהרה שאני מתחייב לשפות את ח"ח בעלות הנזקים ללא ציון סכום הנזק אפילו, וכשביקשתי לברר מה הסכום, נאמר לי שהמשרד יחזור לעבוד רק אחרי החג (סוכות). כך יצא שהדירה ללא חשמל כ10 ימים. האם ניתן לחייב את ח"ח להחזיר את הזרם? האם אני צריך לשאת בעלויות הפגיעה של תשתית שעוברת בצורה שכזו בדירתי? האם ניתן לחייב את ח"ח למצוא דרך אחרת להעביר את החשמל שלא דרך שמרתי? האם אין הדבר מהווה סכנה בטיחותית מהמעלה הראשונה- סכנת התחשמלות? תודה

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תביעות נגד חברת חשמל