תיקון רכב במסגרת האחריות - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 20:26, 6 באוגוסט 2013

  שלום, אני בעל רכב טויוטה קורולה ,שנת 2011 . הרכב נימצא בתקופת האחריות . הגעתי איתו למוסך מורשה טויוטה אשקלון וביקשתי לבדוק רדיו דיסק כי יש בו תקלה. לאחר בדיקה במוסך, ניפתחה קריאת שירות ונאמר לי שיחליפו לי רדיו דיסק במסגרת האחריות. כמו כן גם נאמר שתוך שבוע ייצרו איתי קשר. לאחר שלא יצרו, התקשרתי אני ואז נאמר לי שזה יקח עכשיו חודשיים. חיכיתי חודשיים והתקשרתי שוב. לאחר חודשיים נאמר לי בסוכנות המרכזית שזה יקח עוד 10 ימים. חיכיתי 10 ימים ואחריהם עברה כבר עוד שבוע. הרדיו דיסק עדיין אינו תקין. השאלה שלי האם אני יכול לתבוע את הסוכנות על סכום של עלות רדיו דיסק של חברת טויוטה ? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  09:12, 11 באוגוסט 2013

  דניאל שלום,

  נא הפנה שאלתך לפורום תביעות קטנות.

  עו"ד פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.