הגנת הצרכן - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • aviv

  נשלח ע"יaviv 21:04, 8 באוגוסט 2013

  שלום שמי אביב ברצוני לברר כמה פרטים. ב5/8/13 רכשתי מערכת שינה מתכווננת+ בסיס למיטה על סך 12000 ש"ח של אמריקן סיסטם לביתי החדש, לאחר שבחרתי את סוג המיטה הביאו לי קטלוג ריפודים לבחור צבע למסגרת של המיטה וכל זאת לא הוזכר לי שעושים איזה "הזמנה מיוחדת" בשבילי. נדרשתי לשלם מחצית מהסכום במזומן ברגע העסקה והשאר ביום קבלת המוצר. ב8/8/13 חזרתי לאותה חנות כדי לבטל את העסקה מכיוון שנתקלתי בבעיות כלכליות בשיפוצים של הבית ניגשתי לאותה בעלת חנות שמכרה לי את המיטה ואמרתי לה שברצוני לבטל את העסקה בגלל שאין לי כסף לשלם לה על העסקה היא ענתה לי שבגלל שהם התחילו כבר להכין את בסיס המיטה וחתכו את העור אז אי אפשר לבטל שזו "הזמנה מיוחדת". האם זה חוקי לעשות דבר כזה? אם לא ברצוני לטפל בעניין

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  09:12, 11 באוגוסט 2013

  אביב שלום,

  נא הפנה שאלתך לפורום תביעות קטנות.

  עו"ד פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.