גניבת חשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • לירון גנון

  נשלח ע"ילירון גנון 12:56, 15 באוגוסט 2013

  שלום רב, לפני חמישה חודשים נכנסתי לדירה בבניין בתל אביב שמנוהל על ידי חברת ניהול. אתמול קפץ החשמל בדירה בעט שניתקתי מכשיר משקע החשמל. כאשר ניגשתי להרים את הפקקים בארון החשמל שבדירה והארון לא הגיב. כשיצאתי לחדר המדרגות החשוך פניתי לארון החשמל הראשי. הפחת הראשי של הדירה קפץ. אחרי שהרמתי את הפקק הראשי והאור חזר לדירה ולהפתעתי גם לחדר המדרגות. לאחר בדיקה קצרה גיליתי שארון החשמל של תאורת חדר המדרגות מחובר למתג הראשי של הדירה שבא אני גר. חשבונות החשמל האחרונים היו 1200 ו- 1500 שקל. בנוסף חברת הניהול לא מתחזקת את הבניין כראוי. כל הזמן יש תלונות ודרישות מהעירייה לטיפול הבניין והחצר אך החברה לא מתייחסת. רצוי לציין שרוב דיירי הבניין לא מרוצים מהתנהלות חברת הניהול. אך כולם נמצאים בחוזה מול חברת הניהול ולא בעלי הדירות. איך עלי לפעול ? בתודה מראש לירון גנון

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  11:53, 21 באוגוסט 2013

  לירון שלום,
  ראשית כל, אני ממליץ לך לפנות ישירות לחברת הניהול במכתב מסודר ולהעלות את טענותייך ודרישתך לפיצוי בגין עלויות צריכת החשמל של הבניין.
  שנית, תפנה לחברת החשמל לצורך בדיקת הנושא, לרבות בדיקת חיבור הדירה למונה החשמל של רכוש המשותף (תאריכים, גודל חיבור, חשבונות וכו'), ככל שנתונים אלו נמצאים בחזקת חברת החשמל.

  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.