עיכוב במסירה בגלל חדר טרפו - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 22:16, 27 באוגוסט 2013

  שלום רציתי לדעת אם יש מישהו שיוכל לענות לי על השאלה הזו... רכשתי דירה מקבלן ובחוזה מועד הכניסה לדירה הוא 1 ליולי 2013 הקבלן איחר במסירה ונכנס ל 60 ימי הארכה מבלי להודיע . ביום ה57 הוציא מכתב לדיירים שהמסירה תתעכב בגלל שחברת חשמל לא חיברו את החשמל לחיבור קבוע. לאחר בירורים בחברת חשמל התברר שבניין אמור להתחבר לחדר טרפו שנמצא בבנין הסמוך אלינו שהוא עצמו מתאכלס בנובמבר . החדר עבר בקרה של חברת חשמל וכרגע נמצא בתהליכי קנייה של חברת חשמל מהקבלן שבנה את החדר. לפני כחודש פנה הקבלן שלנו לחברת החשמל ובירר מה קוב בנושא והוצע לו אלטרנטיבה זמנית אחרת הכרוכה בתשלום... האם הקבלן שלנו אחראי למצב או שחברת חשמל אחראית לכך ואין לנו שום זכות לתבוע פיצוי?? והאם יש לנו דרך כדיירים לזרז את הנושא??

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  10:48, 28 באוגוסט 2013

  שרון שלום,

  ראשית אבהיר, כין אין כל קשר בין רכישת חדר השנאים ע"י חברת החשמל לחיבורו לחשמל, יש לו מעט חדרים שטרם נרכשו ע"י חברת החשמל והם מחוברים לחשמל.

  במקרה הזה, לחברת החשמל אין כל אחריות לעניין מסירת החזקה, ועליכם כדיירים, להפנות דרישתכם ישירות לקבלן.
  בשלב זה, הייתי ממליץ לפנות לקבלן במכתב התראה והיה והקבלן לא יפעל לפיו, לשקול אפשרות להגשת תביעה בבית המשפט המוסמך.

  בהצלחה!

  תגובה
 • 20:35, 28 באוגוסט 2013

  תודה רבה על התגובה השאלה היא אחרת האם הקבלן יכול להפיל את האחריות על חברת חשמל שטרם חיברו את בניין לחדר השנאים הנמצא בבניין הסמוך?

  תגובה
 • 10:31, 29 באוגוסט 2013

  בנוסף נעשתה פניה מאיתנו הדיירים לחברת חשמל שטוענת שעד שלא ייחתם הסכם רכישה בין הקבלן שבנה את החדר שנאים לבניהם אי אפשר לבצע את העבודה ולחבר את הבניין שלנו לחשמל... האם יש משהו שאנחנו יכולים לעשות בנושא?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  15:22, 29 באוגוסט 2013

  שרון,
  אני חוזר שוב על תשובתי הראשונה, אני ממליץ לפנות לקבלן במכתב התראה והיה והקבלן לא יפעל לפיו, לשקול אפשרות להגשת תביעה בבית המשפט המוסמך.

  תגובה
 • 17:46, 29 באוגוסט 2013

  הקבלן היזם החליט שהוא מוכן לפצות את הדיירים לפי החוזה... אך לפי שיחה שביצעתי עם חברת חשמל הובהר לי שהקבלן שבנה את החדר טרפו נמצא כרגע בתהליכים של חוזה רכישה מול המחלקה המשפטית ושרק לאחר הרכישה חברת חשמל יבצעו את החיבור לבניין שלנו. השאלה מה אנחנו כדיירים או הקבלן שרכשנו ממנו את הדירה יכולים לעשות בנידון על מנת לקדם את הנושא?
  תודה רבה על העזרה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  10:28, 1 בספטמבר 2013

  שלם שרון,
  בשלב זה, להפעיל לחץ על הקבלן.
  אם העניין לא מתקדם בשבועיים-חודש הקרוב, לשקול הליך משפטי.

  בהצלחה!

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  15:06, 29 באוגוסט 2013

  שרון, לעניין זה יש צורך בבדיקת ההסכם שנחתם עם הקבלן.

  עו"ד פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.