הגשת תביעה נגד חברת חשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 10:16, 23 בספטמבר 2013

  שלום לעוד שי שמואל פרץ אני בעל מסעדה ולצערי צברתי חוב מול חברת החשמל. בבוקרו של יום הגעתי עם מנהל המרחב ועם מנהל אגף הגבייה להסדר והתשלום נפרש ל 6 תשלומים, במהלך ההסדר דרשתי כי יסירו את איום הניתוק היות והדבר יגרום לי לפגיעה קשה בעסק. לצערי הם לא העבירו את ההוראה המתאימה ועוד באותו היום נותק העסק מהחשמל דבר אשר גרם לי נזק תדמיתי ונזק לסחורה אשר נהרסה עקב כך. לאחר 3 ימים החשמל חובר. עם הגעתו של החיוב השותף קיבלתי חיוב נוסף על ניתוק, פניתי למנהל המרחב אשר חתם עימי על ההסדר והוא ביטל את החיוב בגין הניתוק, האם המשמעות מעצם חתימתו על ביטול החיוב הינה כי הוא מאשר כי מדובר בטעות? אילו סעדים עומדים לרשותי במטרה לצמצם את הנזק אשר נגרם לי עקב כך? האם הגשת תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות תהייה האמצעי הנכון עבורי? אודה לתשובתך חג סוכות שמח

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  16:07, 23 בספטמבר 2013

  רון שלום,
  אכן מדובר בתביעה נזיקית קלאסית עם מאפיינים קצת שונים, מאחר ומדובר בחברת החשמל.
  מדבריך לא הבנתי מה שווי הנזק נגרם לך, אך אם מדובר בנזק שקטן מסך של 30,000 ש"ח, תביעה קטנה היא התביעה המתאימה ביותר (וזאת בהנחה שהצרכן הרשום הוא עוסק מורשה ולא חברה בע"מ ).

  בהצלחה וחג שמח,

  עו"ד פרץ

  תגובה
 • 10:40, 24 בספטמבר 2013

  עוד פרץ חג שמח ורב תודות על תשובתך המהירה.
  אני מעריך את הנזק אשר נגרם לי עקב הפסד ימי עבודה(הכנסה/פידיון) ונזק למלאי בכ 30000. נזק מימנו היתקשתי מאוד להשתקם. זאת מבלי לקחת בחשבון את נושא הפגיעה במוניטין והכנסה עתידית, המתחרים שלי מינפו מהלך זה לטובתם והעסק סבל למשך זמן רב מירידה בכנסות, כתוצאה ממשבר מתמשך זה נאלצתי לסגור את העסק.
  היות וחברה בבעלותי הנה חברה בע"מ מהן ההשלכות במקרה זה? האם אסור לי להגיש תביעה קטנה?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  09:23, 29 בספטמבר 2013

  רון שבוע טוב,

  חברה בע"מ לא רשאית להגיש תביעה קטנה.
  ממליץ לך להיוועץ עם עו"ד בטרם הגשת תביעה.

  בהצלחה.

  עו"ד פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.