נזקים למכשירי חשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • יעל מיוחס

  נשלח ע"ייעל מיוחס 17:31, 6 באוקטובר 2013

  ביום ראשון שעבר כשלא הייתי בביתי, נותק החשמל בביתי עקב תקלה בכבל החשמל. כשחזרתי בערב השכנים סיפרו כי היתה תקלה רצינית וחברת חשמל עבדו לתקנה וגם היקפיצו את החשמל כדי לבדוק היכן התקלה. בהתאם להנחיות שקיבלתי, שלחתי לסימה האחראית על נזקים בחברת חשמל, את רשימת הנזקים של מכשירים בביתי: מזגן; תריס חשמלי; 2 מכשירי רדיו דיסק; וכבלים להטענת מיני מחשב וטלפון סלולרי. (לכל השכנים המחוברים לאותו כבל היו גם כן נזקים) סימה חזרה אלי בהודעה טלפונית ובישרה לי שהאחריות לנזקים היא של הקבלן שמשפץ בקוטג' לידנו ולא חברת החשמל (לטענתה הוא גרם לבעיה שבגללה הם נדרשו לעשות ניתוק) אני לא מכירה את השכן החדש, הקבלן הוא ערבי מהשטחים ואיני יודעת אל מי לפנות. כיצד עלי לדעת לבטח שהאחריות לנזקים אינה של חברת חשמל? לפני הניתוק ביום ראשון - לי לא היו כל בעיות של חשמל בבית אלא לשכן אחר. מה עלי לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  17:35, 8 באוקטובר 2013

  יעל שלום, ראי תשובתי דלעיל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.