נזקים עקב תקלה בכבל חשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • יעל מיוחס

  נשלח ע"ייעל מיוחס 18:00, 6 באוקטובר 2013

  ביום ראשון שעבר 3.10.13 הופסק החשמל בדירתי כשלא הייתי בה. כשחזרתי, סיפרו לי השכנים כי היתה תקלה בכבל החשמלי של חברת החשמל ובאו טכנאים לתקן את התקלה והקפיצו את החשמל כדי לבדוק את מהות התקלה. כתוצאה מכך, נגרמו לי ולשכנים שלי נזקים כבדים במכשירי חשמל שונים בבית. לי יש נזק במזגן; בתריס החשמלי; בשני מכשירי רדיו דיסק; בכבלים שמטעינים טלפון סלולרי ומיני מחשב. שלחתי לסימה ממחלקת נזקים בחברת החשמל פקס ובו פירוט הנזקים בביתי. לאחר בירור היא הודיעה לי טלפונית ביום חמישי כי האחריות לנזקים אינה של חברת החשמל אלא של קבלן שיפוצים שפגע בכבל ולכן חברת החשמל עשתה ניתוק חשמל. אני אובדת עצות: הקבלן הוא ערבי מהשטחים, בעל הדירה אותה הוא משפץ עדיין לא גר בה – ואיני בטוחה שאכן מבחינה משפטית האחריות אינה של חברת חשמל: לי לא הייתה שום תקלת חשמל לפני הניתוק היזום של החברה!! מה עלי לעשות?????

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  17:35, 8 באוקטובר 2013

  יעל שלום,
  לא אחת, צרכני חברת החשמל מלינים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. לידיעתך, חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל.

  על מנת שניתן יהיה לבדוק את המקרה ספציפי שלך עד תום, יש צורך בקבלת מידע נוסף.
  כמו כן, במקרה שלך, יש צורך לשקול תביעה נגד קבלן השיפוצים.

  בהצלחה,

  עו"ד פרץ.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.