חיבור לחשמל ללא בדיקה עם בעלי הדירה - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • רננה

  נשלח ע"ירננה 17:10, 13 באוקטובר 2013

  בדירה בבעלוי יושבת בחורה ללא חוזה או רשות. בשלב מסוים ביקשתי את חברת חשמל שתנתק את החשמל בדירה. חברת חשמל ניתקה את החשמל, אך כעבור שעות מספר ביקשה אותה בחורה חיבור מחדש על שמה. חברת חשמל חיברה לה חשמל מבלי ליידע את בעלי הדירה, ביטלה לבעלי הדירה את החוזה, ועתה חוזה החשמל הוא עם הבחורה שיושבת שם ללא רשות. האם זו התנהלות חוקית ? מדוע לא מתיחסת חברת חשמל לצרכנים אתם יש לה חוזה חשמל, ומאפשרת לכל אחד להתחבר לחשמל מבלי לבדוק דבר ? חברות גז וגם העיריות בודקות היטב מי מבקש להתחבר למים או לגז,מדוע חברת חשמל מאפשרת לכל אחד להתחבר מבלי לברר דבר ? התנהלות זו מעודדת פלישה לנכסים, ואנארכיה שלימה. שאלתי: האם זו התנהלות חוקית ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  12:01, 17 באוקטובר 2013

  רננה שלום,
  חברת חשמל רשאית לבצע החלפת צרכנים באמצעות הטלפון.
  משאלתך לא הבנתי האם פנית אל חברת החשמל לביטול החלפת הצרכנים ואם כן, מה היתה תשובתם?

  בברכה,

  עו"ד פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.