ניתוק מאספקת החשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • מורן

  נשלח ע"ימורן 12:23, 20 בפברואר 2013

  שלום רב הבוקר נותקתי מאספקת החשמל בביתי ללא התראה כלל. בעבר כאשר איחרתי בתשלום החשמל התקשר אלי הטכנאי בטרם ניתק אותי על מנת לאפשר לי לשלם את החשבון וכך עשיתי. כאמור היום הגיע טכנאי אל הבנין בו אני גרה וניתק את דירתי מהחשמל. לא קיבלתי התראה טלפונית או בדואר. כמובן שמיד כשהבנתי שנותקתי התקשרתי אל חברת החשמל ונודע לי כי יש חוב שטרם שילמתי ובמעמד השיחה שילמתי את כל החוב. האם מותר לחברת החשמל לבצע ניתוק ללא התראה? האם ביכולתי לדרוש פיצוי עבור מזון שהתקלקל במקרר/מקפיא ובכלל על אי הנוחות לנתק משפחה עם תינוק מהחשמל באמצע החורף? אשמח לכל עזרה והכוונה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי פרץ,מנהל הפורום

  13:07, 20 בפברואר 2013

  מורן שלום,
  צר לי לשמוע על הנזק שנגרם לך.
  בהתאם לתקנות שחברת החשמל עובדת על פיהן, חברת החשמל רשאית לנתק את אספקת החשמל, מקום שהצרכן לא שילם את חשבון החשמל, וזאת לאחר ממשלוח מכתב התראה / פיתקית במקום הצרכנות.

  באשר לפיצוי, חברת החשמל לרוב לא מפצה על נזקים עקיפים (כדוגמת מוצרי מזון שהתקלקלו).

  בשלב זה, אני ממליץ לך לפנות במכתב תלונה לסניף חברת החשמל שקרוב למקום מגורייך או באמצעות אתר האינטרנט www.iec.co.il.

  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.