חוב לחברת החשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • יהודית

  נשלח ע"ייהודית 15:12, 27 באוקטובר 2013

  קבלתי הודעה מחברת החשמל על חוב בסך 21,000 ₪ בגין הפרשי תשלום לתקופה 3/12-8/13. יש לציין שמדובר רק בהפרשים ולא בחוב שהצטבר היות והתשלום לחשבוניות שנשלחו מחברת החשמל שולמו במועדן. הנני מתגוררת בביתי כ-12 שנה , ומאז התשלומים לחברת החשמל עומדים על 400-1000 ₪ לחשבונית. כיום חברת החשמל באים בטענה כי ע"פ קריאת המונה אנו צורכים בממוצע כ- 3000 ₪ לתקופה דו חודשית (תקופת הח-ן) ומכאן ההפרשים. חשוב לציין כי לעולם לא שילמנו סכומים אלו , כמו כן לא התווסף מוצר חשמלי לבית משנת 2012, כך שאין שום הסבר הגיוני לצריכת חשמל בסר גודל זה. בנוסף, לכל אורך תקופת החוב (3/12-8/13) חברת החשמל לא בצעה קריאת מונה אף לא פעם אחת – מנוגד לחוק. האם חברת חשמל רשאית לדרוש את הסכומים שדרשה ? האם ניתן לדרוש "להקפיא את החוב" שלא יצבור ריביות עד לסיום כל הבדיקות הדרושות ? האם קיימת עילה לפנות להליך משפטי מול המונפול לצורך ביטול / הקטנת החוב ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  17:42, 27 באוקטובר 2013

  יהודית שלום,

  לידיעתך, המקרה שלך עונה להגדרה כללית ששמה שב"ח (שימוש בלתי חוקי בחשמל). כמו כן, ישנם מס' סוגים של שב"ח וכן מס' אומדנים לחישובו.

  מבלי לרדת לעובי הקורה (אין ברשותי את כל המסמכים הנוגעים לעניינך), בשלב זה, מטרתך היא לנסות להפחית את החוב המיוחס לך בגין השב"ח ואף למחקו. משכך, נסי לדרוש מחברת החשמל כמה שיותר מידע אודות השב"ח ולבדוק את טענותיהם.

  עם קבלת המידע כאמור, אעלי אותו בפורום ואשתדל להשיבך.

  בהצלחה.

  עו"ד פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.