קנס בעקבות שב"ח - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • ג'וליה

  נשלח ע"יג'וליה 18:27, 3 בנובמבר 2013

  קיבלנו דרישת תשלום מחברת חשמל שבה נרשם שבבדיקת המונה (שנמצא מחוץ לדירה) מצא הבודק כי המונה חבול ומראה צריכת חשמל הנמוכה ב13% ממה שאמורה להראות והפעם האחרונה שהוא נבדק היתה לפניי שלוש שנים. חוייבנו בגין צריכת החשמל שכביכול אינה נרשמה במונה ובנוסף בעלויות התיקון של המונה. כל זה נעשה ללא ידוע הלקוח לא נאמר לנו מדוע מוחלף המונה ומה בדיוק קרה. יש לציין שלא נגענו במונה ואין לנו מושג מי חיבל בו ומדוע.. מה ניתן לעשות, מלבד לשוחח עם חברת חשמל, שטוענים שהם גובים את התשלום מהאדם שהמונה רשום על שמו.. (יש לציין שמדובר בזוג גמלאים שהכנסתם היחידה היא קצבת ביטוח לאומי וגם ככה מקבלים הנחות בצריכת החשמל כך שאין להם אפילו שום עילה לחבל במונה )

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  16:34, 7 בנובמבר 2013

  ג'וליה שלום,

  לידיעתך, המקרה שלך עונה להגדרה כללית ששמה שב"ח (שימוש בלתי חוקי בחשמל). כמו כן, ישנם מס' סוגים של שב"ח וכן מס' אומדנים לחישובו.

  אני כן ממליץ לך לשכור עו"ד המתמחה בענייני חברת החשמל, אחרת סיכוייך בהפחתת דרישת התשלום קלושים.

  בהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.