רשת חשמל מתח נמוך קרובה לבניין מגורים. - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • אלי יעקובי

  נשלח ע"יאלי יעקובי 18:11, 14 בנובמבר 2013

  לבניין שבו אני גר יש קרבה לרשת מתח נמוך חשופה (לא צמה מבודדת), הקרבה היא 2.2 מטר. הבניין חייב לעבור שיפוץ שכולל שיקום בטונים ואטימה (נבנה ב 1976) וכאשר בונים פיגומים נוצר מצב בו הפיגום במרחק של 1.15 מהרשת. חברת החשמל עצרה את העבודה ודורשת 20000 שח להחליף את הכבלים לצמה מבודדת ורק לאחר מכן ינתן אישור להמשך העבודה. האם יש פתרון אחר? האם עלינו לשלם? האם יש מישהו אחר מורשה לבצע עבודה כזו? אלי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  09:51, 17 בנובמבר 2013

  אלי שלום,

  לשאלתך, אין מישהו אחר שיכול לבצע את העבודה מלבד חברת החשמל.
  באשר ליתר הפרטים, יש לנהל מו"מ מול חברת החשמל ולבדוק כי אכן קיימת הצדקה לעצירת העבודה.

  בהצלחה,

  עו"ד שי פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.