העברת כבל חשמלי בגג רעפים - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 14:17, 19 בנובמבר 2013

  אנחנו גרים בבית דו משפחתי שבו גג רביץ עם רעפים לאחרונה גילינו שהשכנים העבירו כבל חשמל בתוך הגג שלנו , ישירות לארון החשמל שלנו (ארון החשמל נמצא בתוך הבית) כבר הרבה זמן שאנו שומעים רעשים של מתג שמכבה ונדלק מעצמו לסרוגין . פנינו לחברת חשמל והם החליפו לנו את השעון לשעון דיגיטלי, הרעש לא נעלם . אנו לא מבינים מה זה קשור לכבלים שעוברים בגג ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  14:36, 19 בנובמבר 2013

  דניאל שלום,

  ראשית, אמליץ לך לשכור את שירותיו של חשמלאי מוסמך לצורך בדיקת הנושא ולקבל ממנו חוו"ד האם השכנים גונבים ממך חשמל באמצעות חיבור פיראטי.

  עם קבלת תשובתו, יש לשקול פנייה לערכאות משפטיות.

  בהצלחה.

  עו"ד פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.