קו מתח גבוהה - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • איתי ק.

  נשלח ע"יאיתי ק. 10:56, 7 בדצמבר 2013

  שלום רב, לפני כשנתיים קניתי בית קרקע פרטי שרשום על שמי בטאבו. הבית בעל קומה אחת קיבלתי אישורים לבניית קומה נוספת מכלל הגורמים מלבד חברת חשמל. חברת חשמל לא מוכנה לאשר את הבנייה מכוון שיש כבל מתח גבוהה שעובר מעל השטח הפרטי שלי (ושל שאר שכניי ברחוב) ובמכתב תשובה שקיבלתי מהם אני אקבל אישור לבנייה רק לאחר שאשלם כמה עשרות אלפי שקלים להזזת הכבל מהשטח שלי. עד כמה שידוע לי חברת חשמל עוברת על החוק בכך שהכבל נמצא בשטח שלי. מדוע אני צריך לשלם מכספי הפרטי על עבריינות של חברת חשמל?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  14:10, 15 בדצמבר 2013

  איתי שלום,

  לא בהכרח מדובר "בעבריינות" של חברת החשמל.
  צריך לברר את הנושא היסטורית, מתי הוקם העמוד, סוג העמוד וכו' .
  רק לאחר קבלת כל הפרטים ניתן יהיה לייעץ לך משפטית איך רצוי לפעול.

  בהצלחה.

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.