חברת חשמל מעכבת פרוייקט מגורים - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • נבי

  נשלח ע"ינבי 14:15, 17 בדצמבר 2013

  רכשנו דירה חדשה מקבלן. בשלב של שני בנינים. בתאריך 26.11.13 קיבלנו טופס 4 על שני הבנינים והתחילו איתנו בתהליך של מסירת דירות ללא מפתח. ואז הכל נעצר. הבניין השני חובר לחשמל לפני כשבועיים והבניין שלנו נשאר ללא צפי התחברות. אנחנו לא מצליחים לקבל תשובות עניניות מחברת החשמל, כל פעם אומרים לנו שבוע הבא שבוע הבא ולא מגיעים. ואז הגיעה הסערה ועכשיו אנחנו מקבלים תשובות כמו: ירושלים יותר חשובה וכו'.... הקבלן לא נותן לנו תשובות, הוא בעצמו לא יודע ולא יכול מול חברת החשמל הזאת. בנתיים אנחנו בעיכוב של 3 שבועות על כלום.... אין צפי, לא מוכנים להסביר למה לא מגיעים אלינו. אנחנו 30 משפחות, מהרגע שקיבלנו טופס 4 התחלנו בתהליך של מסירת הדירות השכורות/מכורות שלנו ואנחנו בקרוב נשאר ללא קורת גג. קיבלנו המון תשובות מכל מיני גורמים, פנינו לעמודי פייסבוק של הקבלן וחברת חשמל וממש מנפנפים אותנו עם תשובות לא עניניות. יש משהו לעשות? בסופו של דבר ניזרק לרחוב.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  09:14, 18 בדצמבר 2013

  נבי שלום,

  ראשית, ללא כל קשר לחברת החשמל, קבלן רשאי לעכב מסירת חזקה בדירה עד חודשיים.
  לעניינך, אמליץ לך לפנות למחוז הקשור לאזור מגורייך.

  בהצלחה.

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.