נזק למוצרי חשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 22:29, 23 בדצמבר 2013

  בתקופות בהן צריכת החשמל גבוהה (ימי קיץ חמים וימי חורף קרים במיוחד) אספקת החשמל אינה סדירה כשחלקים מהדירה (והבניין) ללא חשמל. ניתוקי חשמל אלו קרו גם בתקופת הסופה האחרונה ובמהלכה המקרר הפסיק לעבוד (מחשב/כרטיס נהרס). זו אינה הפעם הראשונה שיש בעיות חשמל באזור מגורי וזו הפעם השנייה בה נפגע המקרר. האם יש סיכוי לקבל החזר מחברת החשמל ומה כדאי לציין או לא לציין בכדי להגדיל את הסיכוי לקבל מענה הולם והחזר כספי. לתשובתך אודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  12:30, 24 בדצמבר 2013

  טל שלום,

  בהחלט יש מקום לדרוש מחברת החשמל החזר כספי. יחד עם זאת, בנזק לבית פרטי, לא תהיה השפעה כלשהיא על ציון נתון כזה או אחר.
  רצוי להדגיש כי חברת החשמל מפצה את צרכניה בהתאם לאמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים חשמל ובהתאם לאותם אמות מידה, חברת החשמל מחליטה אם לפצות או לאו.

  בהצלחה.

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.