הפסקות חשמל קטנות לעיתים קרובות - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • ענת

  נשלח ע"יענת 06:50, 31 בדצמבר 2013

  בתקופה האחרונה יש לנו הרבה הפסקות חשמל קטנות לעיתים קרובות. אתמול -הופסק לנו החשמל ל-20 דקות לערך . שבוע שעבר 3 פעמים .נמאס כבר. המקרר אצלי דיגיטלי-וברגע שהחשמל חוזר כל המנורות נדלקות-מה שאומר שהמקרר קר נורא ולכן הורס לי את הירקות והפירות ולפעמים מקפיא את מוצרי החשמל שלי. עלי לציין שרק בתקופה האחרונה הבנתי שברגע שיש הפסקת חשמל-כל הנורות נדלקות.מה עושים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  12:07, 31 בדצמבר 2013

  ענת שלום,

  הנזקים שאת מתארת בשאלתך הינם נזקים עקיפים.
  עפ"י אמות המידה להם חברת החשמל מחויבת, חברת החשמל לא מפצה על נזקים עקיפים (אך אם המקרר היה ניזוק - נזק ישיר- היה מקום לפנות חברת החשמל ואף לתבוע אותה בשל הנזק).

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.