נזק לרכב מכבלים של עמודי חשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • מדלן/גבריאל

  נשלח ע"ימדלן/גבריאל 14:44, 1 בינואר 2014

  שלום רב, ביום שישי של הסופה הגדולה , היתה הפסקת חשמל במקום מגורינו ירדנו לרכב וראינו כי מעמוד חברת חשמל ניתק כבל גדול ונפל על הרכב שלנו ליד דלת הנהג ועל הכביש , כשהבחנו בכך התקשרנו למוקד 106 לדווח על מפגע, ראינו שהכבל על הכביש ופחדנו לנסוע, בבוקר , לאחר שתוקנה הפסקת החשמל הבחנו כי הכאבל שנפל על גג המכונית חרך את הצבע ועשה חורים בגג כמו קליעים ושריטות בולטות, התקשרנו לחברת החשמל ופתחנו קריאה בנושא, מה השלב הבא? האם לשלוח מכתב לחברת חשמל? לאיזו מחלקה? מדובר בנזק לרכב, בחברת חשמל אמרו לנו ששמאי שלהם יגיע , אולם עד עכשיו לא פנו אלינו. (אגב, היא בדקה את מיקום התקלה ואת כתובתינו ואימתה את הנתונים). תודה רבה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  15:24, 1 בינואר 2014

  מדלן שלום,

  מאחר ומדובר בנזק שעשוי להגיע לאלי ש"ח, אמליץ לך להמתין מס' ימים בודדים לתגובת חברת החשמל, היה ולא תתקבל תגובתם, לפנות לעו"ד.

  בהצלחה.

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.