פגיעת בכבל חשמל ונזק למוצרי חשמל עקב כך - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • ינאי חגית

  נשלח ע"יינאי חגית 11:41, 20 בינואר 2014

  משאית פגעה בכבל חשמל, כאשר עסקה בפריקה של סחורה לבניין חדש שנבנה, הכבל הקרוע גרם לנזק לחשמל ולמוצרי חשמל בכל הרחוב נזק גדול. פנינו לחברת החשמל והיא אמרה שיש לפנות לבעל המשאית אשר גרם לנזק. האם אותי צריך לעניין צד ג' מבחינתי הנזק הישיר נגרם לי על ידי כבל החשמל של חברת החשמל, ועל חברת החשמל יש לפנות לבעל המשאית ולתבוע אותו ? האם חברת החשמל אמורה לשלם לי את הנזק ? האם לחברת החשמל אין איזו שהיא אחריות על הנוושא ואני יכולה לתבוע ממנה את התשלום ושהיא תפנה לצד ג' אותי לא אמור לעניין צד ג' האם נכון הדבר ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  16:43, 20 בינואר 2014

  חגית שלום,

  במצבך, יש להגיש תביעה קטנה נגד חברת החשמל ושהם יגישו הודעת צד ג' נגד נהג המשאית.

  בהצלחה,

  עו"ד פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.