אחריות של מי מונה הנמצא על כביש ראשי נעול בארון של חברת החשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • אמי

  נשלח ע"יאמי 22:06, 23 בינואר 2014

  שלום רב, צרכן שבמשך שנים משלם את חובו בגין צריכת החשמל עפ"י החשבונית שמתקבל מחברת החשמל , לאחרונה אותו צרכן קיבל מכתב התראה שעליו לשלם כעשרים אלף ₪ בגין הפרשים שנבעו כי המונה היה לא היה תקין לטענת חברת החשמל וגם הוסיפו שהיה ניסיון חבלה במונה החוב הוערך משנת 2006 ורק לפני חודש בחברה עלו על התקלה , מאחר ולצרכן לא היה לו הכסף חברת החשמל ניתקה את החשמל כליל בביתו לאחר שקבל התראה על כך , בסיוע אנשים טובים שילמנו בעבורם את החוב והחשמל חזר . שאלתי , האם זה לא באחריות חברת החשמל לערוך בקורות לעיתים יותר קרובות לבדיקת המונה , מדוע כל החוב נופל על הצרכן , ומדו ע הם מנתקים באופן שרירותי את החשמל לכול הבית , והאם יקיים סיכוי לתביעה בבית המשפט גם לאחר שהתשלום שולם. בתודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  10:37, 26 בינואר 2014

  שלום אמי,

  אחריות חברת החשמל לא נוגעת למצב שתיארת.
  לידיעתך, שישנו חוב עבור צריכת חשמל, חברת החשמל רשאית לנתק את אספקת החשמל למקום הצרכנות.
  באשר לסיכוי התביעה, הסיכוים קלושים מאוד, במיוחד לאור העובדה כי החוב שולם במלואו.

  שבוע טוב,

  עו"ד שי שמואל פרץ.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.