חוק ניתוק חשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • ענבל

  נשלח ע"יענבל 13:46, 6 במרץ 2013

  שלום ברצוני לברר האם חברת חשמל יכולה לנתק את החשמל לגמרי או שיש להשאיר חשמל מינימלי של 10 אמפר למקרר ונורה? לפיי החוק כמובן. ובנוסף האם מסכום מסויים ישנה הגבלה להתקנת טוקמן כלומר נאמר לנו כי עד חוב של 2000 ש"ח מתקינים טוקמן אך מחוב של 3000 מנתקים לגמרי החוב שלנו עומד על 3700). רק אם נשלם 1700 ש"ח במזומן יתקינו את הטוקמן וכמובן שאין בידינו סכום כזה. אודה על תשובתכם.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד פרץ,מנהל הפורום

  16:37, 6 במרץ 2013

  ענבל שלום רב,

  באשר לשאלתך הראשונה, חברת החשמל מבצעת ניתוק מלא של אספקת החשמל ולא חלקי.

  באשר לשאלתך השנייה, יש לברר את הנושא מול מחלקת גבייה בסניף חברת החשמל הקרוב למקום מגורייך.

  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.