בעיית החזר כספי מחברת החשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • מלי

  נשלח ע"ימלי 15:19, 18 בפברואר 2014

  שילמתי לחברת החשמל עבור חשמל עסקי ואני גר בבית רגיל. היה לי חיבור זמני לא באשמתי, לאחר בדיקה של חברת החשמל בשנת 1993 לא שינו את התעריף במערכת לפני חודשיים שלחו לי מכתב שאני שילמתי יותר. לבסוף החזירו לי רק עד 7 שנים. למה לא מ - 1993?? הטעות שלהם לא שלי.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  15:55, 19 בפברואר 2014

  מלי שלום,

  אני מוצא טעם להגשת תביעה גם לתקופה שמעבר ל7 שנים.
  ממליץ על הגשת תביעה קטנה על ההפרש כאמור, תוך היוועצות עם עו"ד המתמקצע בתחום לצורך העלאת הטיעונים המשפטיים.

  בהצלחה.

  עו"ד פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.