ריבית רצחנית בחוב לחברת חשמל - פורום תביעות נגד חברת חשמל

שאלה חדשה
 • אודי

  נשלח ע"יאודי 12:31, 20 בפברואר 2014

  שלום, רציתי לשאול האם לחברת החשמל סמכות להעביר חוב שצבר עסק , על שם מונה שבביתו הפרטי של בעל העסק? והאם הגיוני שחברת החשמל תחייב בסך של -12,000 ₪ ריבית על חוב בסך 24,000?! מה עוד שהחוב המקורי עמד על 37,000 ושלום בחלקיו + ריבית כאשר המונה שהותקן בביתנו היה מסוג מת"מ, ולכן מכול הפקדה נגזרה מחצית לטובת החוב ובנוסף כ-15% ריבית?! בנוסף אשאל מה ניתן לעשות על מנת להפחית את הריבית? יצוין כי החוב הוא משנת 2010. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

  עו"ד שי שמואל פרץ,מנהל הפורום

  16:18, 20 בפברואר 2014

  אודי שלום,

  באשר לשאלתך הראשונה, התשובה חיובית.
  לעניין הריביות, אמליץ לך לברר עם מחלקת גבייה בסניף חברת החשמל הקרוב לביתך.

  בהצלחה,

  עו"ד שי שמואל פרץ

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי שמואל פרץ

מנהל הפורום: עו"ד שי שמואל פרץ

בעל תואר ראשון במשפטים ובעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות). עו"ד פרץ סיים בהצלחה את כיתת המצוינות
למידע נוסף

09-3731000 חיוג
הודעה

מירב התביעות שמוגשות נגד חברת החשמל על-ידי צרכניה מתרכזות בשלושה נושאים עיקריים:

שימוש בלתי חוקי בחשמל / גניבת חשמל: חברת החשמל עורכת בדיקות שגרתיות בבתים ובעסקים מידי יום. יחד עם זאת, לא אחת חברת החשמל טועה בשיקול דעת באשר לקרות מקרי שב"ח וקיימים מקרים בהם חויבו צרכנים בחיובי חשמל גבוהים בטענה לשב"ח כאשר בפועל השב"ח לא היה ולא נברא.
נזקים למוצרי חשמל: צרכני חברת החשמל מלינים חדשות לבקרים על נזקים שנגרמו למכשירי החשמל הביתיים. מקור התקלות נובע מנחשולי מתח שגורמים לעליות או ירידות מתח פתאומיות אשר פוגעים במכשירי החשמל הביתיים ולעיתים אף משביתים אותם כליל. בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק החשמל חברת החשמל מחליטה האם לפצות את הצרכן או לאו.
חשבונות חשמל גבוהים: חברת החשמל פועלת עפ"י אמות מידה שנקבעו ע"י הרשות לשירותים ציבוריים–חשמל (להלן:"הרשות"), שהינה גוף רגולטורי בקשר לפעילות חברת החשמל בתחומים רבים. אחד התחומים עליהם אמונה הרשות, הינה תעריפי החשמל ואופן גבייתם. יחד עם זאת, חברת החשמל שוגה לעיתים בשיקול הדעת וסוטה מהכללים שקבעה הרשות.
על נושאים אלה ואחרים, בפורום זה.